Trenger du råd om en spesifikk anvendelse? Bare send oss en melding med spørsmålene dine.
Sted:
Westhofen
Bransje:
Vannforsyning
Anvendelse:
Vannkraftverk for produksjon av fornybar energi
Ved å aktivere postnummersøket overføres data til USA av Google. For mer informasjon, se vår personvernerklæring.
Av denne grunn besluttet operatøren, Wasserwerke Westfalen, i 2009 å omforme det lokale vannverket til et vannkraftverk for å produsere fornybar energi. Planen lyktes. Først måtte imidlertid Westhofen II-anlegget, som var fredet, ombygges. Av de fire opprinnelige historiske turbinene i anlegget var det bare én som ble stående i det fredede maskinhuset som utstillingsgjenstand.
Vannet ledes nå inn i to Kaplan S-rørturbiner med en løpehjuldiameter på 1900 mm. Industrigirene fra SEW-EURODRIVE tilpasser til slutt hastigheten på disse turbinene til det nødvendige synkronturtallet for generatoren. Siden hver turbin har en nominell effekt på 630 kW, er dette systemet i stand til å produsere nok grønn strøm til å forsyne 2000 husholdninger. Dette gjør det mulig å produsere seks millioner kilowattimer elektrisk energi i året ved hjelp av vannkraft.
SEW-EURODRIVEs utvalg av industrielle gire sikrer driftssikkerhet og enkelt vedlikehold for oss.Dietmar Böcker fra driftsselskapet Wasserwerke Westfalen
To ettrinns spiralformede girkasser i X-serien ble installert. Med et nominelt moment på 109 000 Nm var disse perfekt tilpasset turbinens belastningsforhold. De har pålitelig bidratt til produksjonen av grønn energi i mer enn fire år nå.